Já a dort podle recptu z "pro ženy"

17. října 2016 v 22:30 | Saya |  My life, my blog...
Co umím? Udělat špagety s omáčkou ze sáčku nebo skleničky a palačinky. Toť asi vše.


Přesto jsem sebrala všechnu svou odvahu a vlezla, i s notebookem s otevřeným receptem, do kuchyně.
Říkala jsem si, že to nějak zvládnu, předloni jsme s Tibeth přece zvládli Sacher.

To byl taky jeden z impulzů, které mě k pečení (nebo spíš k pokusu o pečení) přivedli. Ona vždycky říkala, že se musím sama snažit když vím, že doma mi to nikdo neukáže (obě máme problémy komunikovat se svými matkami - ta moje na mě začne ječet vždycky, když se na něco v kuchyni zeptám... stačí i "kde je...?") a protože ve svých 19 sama vedla domácnost jak nejlíp uměla, snažila se pomoct s vařením a pečením i mě.
Tak jsem se do toho podle tohohle receptu dala.
Výsledek? Značně rozpačitý.

Problémy začaly už u toho, že povidel byla jen půlka kelímku. Další problém se objevil, když jsem nalívala těsto do formy - v tu chvíli jsem zjistila, že ta forma asi nemá v průměru 26 centimetrů... =D
Další problém byl se samotným pečením. Peklo se to... a peklo... a peklo... a pořád se to peklo... =D No, po hodině a půl to bylo uvnitř pořád tekutý navíc mi to tak hezky přeteklo, že dostat to přeteklý připečený z vnější strany formy byl horor (naštěstí na dně trouby byl ještě alobal z máminýho minulýho pečení masa na smetaně).
Pak se vloudila chybička když jsem to druhý den chtěla namazat krémem. Vzhledem k velikosti formy jsem to musela rozříznout na tři části, ne na dvě. Rozhodilo mě to a zapoměla jsem ten korpus namazat marmeládou =D
Ale špatně to nechutná... Je to asi jako běžnej perník u nás doma (dáváme do něj přesnídávky, takže je to asi stejně vláčný) akorát namazanej tvarohem.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama