Červen 2014

Portrét - T.O.P z BIG BANG

30. června 2014 v 19:29 | Saya |  My Art
Začala jsem s tím už v době čtrnáctidenní květnové praxe v Ostavě a dokončila jsem to nedávno na praxi v Německu =)


zase jsem ho kvůli nahrávání na stars-portraits.com musela zmenšovat... a zmenšený je i tady a je klasicky rozklikávací =)

Tři týdny v Německu

29. června 2014 v 19:58 | Saya |  My life, my blog...
Ták, jak bych začala... Že by od začátku? =D Ale to bude na dlouho, ale dobře teda...
Ve zkratce ten začátek: Konec dubna, já nemocná přeobjednávám se po telefonu na alergologii - objednají mě na 16. června... druhý den mi ale přijde SMSka, že mě vybrali na třítýdenní praxi do Německa a tak na alergologii volám znovu, protože v tom termínu budu pryč... To by byl ten začátek a jedeme dál
Je 8. červen, asi půl 6 ráno a já vstávám, dělám takový běžný věci jako že si namaluju obličej na xicht a nsnídám se a pak těsně po 6. ráno vyjíždím s rodiči autem do Pardubic, kde na mě a dalších 5 holek čeká odvoz do Querfurtu - městečka s asi 11 000 obyvateli v Sasku-Anhaltsku - třídenní práce s animátorem, kde se zároveň dozvíme, kde kdo bude pracovat a pak určená práce až do 27. června odpoledne.


Do Querfurtu jsme dojeli kolem půl jedné, ubytovali jsme se v celkem slušném panelákovém bytě a šli do Europa-Hausu za animátorem, kde jsme následující 2 dny dělali rozhovory, četli, zpívali německé písničky a celkově jsme se snažili rozmluvit se. Dozvěděli jsme se, kde která budeme pracovat, a na mě vyšel hostinec na okraji města - mělo to pozitiva, ale i negativa: byli ke mně milí, víceméně to bylo, jako bych dělala u bybičky a dědy, krmili mě sladkostma (to je pozitivum) a celkově jsem se tam cítila dobře (většinou jsem byla v kuchyni a v době oběda jsem nosila pravidelným hostům jídlo - každý den bylo jen jedno), problém byl ale například ten, že jsem to měla do práce ze všech nejdál (asi 25 minut rychlejší chůze) a narozdíl od ostatních jsem na konci nedostala výplatu, ale jen 10€ (někteří dostali i 150€) protože jídla u nich jsou levná a oni to dělají pro radost a ne pro výdělek.

Bývalá, stávající a budoucí neaktivita

7. června 2014 v 18:15 | Saya |  My life, my blog...
Tak jo... vzhledem k tomu, že sem podle statistik (ne těch blogových) denně pár lidí zabloudí tak by asi měli vědět, co se to tu ehm... dělo, děje a bude dít - respektive, že se na mém blogu už pár měsíců nic nedělo, v tuhle chvíli se taky pořádně nic neděje a že v následujícíh třech týdnech toho taky bude málo...

Za mou bývalou neaktivitu může moje snaha opravdu se učit a být dobrá a pocit porážky a následná labilnost proto, že se mi to nepovedlo tak, jak bych chtěla. Stručně řečeno, stala se ze mně šprtka - ráno vstanu,po vykonání takových běžných věcí jako oblečení se, líčení se, najezení se, se dopravím do školy. Ve škole prosedím dkoro celej den - 3x týdně do 4, jednou do 3 a jednou do půl druhé - a potom se dopravím na intr, kde se začnu učit na písemky na alší den a v pondělí a ve čtvrtek se ještě dostavím do Goethe-zentra na lekce němčiny od 5 do půl 7. Po němině se vrátím na intr a zase se učím, občas až třeba do půl 1 ráno a pak jdu spát a celý koloběh se opakuje další den.

Za mou stávající neaktivitou stojí prozměnu šprtání se proto, že jsem si musela uzavřít známky ze všech předmětů o 2 týdny dřív - tedy do tohoto pátku - a bylaa to neskutečná makačka ale výsledek stál za to.

No a za mou budoucí neaktivitou stojí to, proč jsem si musela uzavřít známky takhle brzo - zítra v 7 ráno odjížním na třítýdenní praxi do Německa a bohužel v bytě připojení na net nebude, takže jestli se tady objeví něco krom toho, co přednastavím, tak to záleží na tom, jestli najdu v Querfurthu nějakou slušnou kavárnu s wifi.
Abych pravdu řekla, na jednu stranu se na praxi těším, na druhou stranu se ale opravdu bojím - jedu s 5 dalšíma holkama ze školy ale žádnou z nich neznám a se dvěma z nich budu na pokoji. Ale těch holek jako takových se nebojímm, problém je v tom, že nejsem otevřená osoba, co se hned s každým skamarádí - já se radši držím trošku vzadu - a ona mi potom bude učitelka, která tam snáma bude druhou polovinu praxe, vyčítat, že nejsem dost společenská a kamarádská atd. atd.Jinak mám už sbaleno až na kosmeziku, léky a knížku všechno, takže doufám, že se nic nepo*ere. Je jen jedna další věc, co mě děsí - jedeme minibusem, zítra v sedm ráno a přijet máme kolem jedné odpoledne, v těch tropech a mě v autech zrovna hej nebývá...

Jinak jestli se mi teda povede dostat k internetu, ttak vám sem hodím fotky z raní návštěvy sekáče u Nataši - já prostě nemůžu jinak, ona dovezla hračky, konkrétně plyšáky, ušitý nejspíš z ponožek, a jsou tak strašně roztomilý =)
A dostala jsem kotě, který ale nemůžu mít u sebe, protože mi to taťka nechce dovolit a tak asi zůstaane u dotyčné, který mi ho dala a bude moje jen jakože duševně ;)

No a teď mizím na grilovačku a pak něco přednastavím a tím se loučím s naší drahou republikou na hezkých pár dní.

Tschüß! Saya ;)

Ženská xD

6. června 2014 v 14:28 | Saya |  Hlášky XD
Ríša: Ku*va jak se tomu říka, to... no... píše to smsky a dělá to to... no dalších tisíc věcí zároveň...
Já: Ženska? xD

TAEYANG: 눈,코,입 (EYES, NOSE, LIPS) M/V

2. června 2014 v 22:14 | Saya |  Favourite Videos and Music
Já prostě... jen WOW! já někal zapomínám i dýchat... Vyšlo to sotva před pár hodinama a prostě... no wow!