Živelná pohroma 3.

3. srpna 2011 v 17:00 | Saya |  Živelná pohroma
autor: B-kay

"Bille, koukni, já vím, že-," tom se konečně odhodlal, aby Billovi řekl, jak moc jej má ve skutečnosti rád, avšak hlas jeho kámoše jej přerušil.
"Tome!" křikl Andreas ještě jednou. Bill se za ním smutně ohlédl a začínal se malinko třást nastupující zimou. Tom se nevrle otočil na kamaráda a poté si rychle svlíkl hrubou mikinu. "Na, dej si to na sebe," šeptl a podal mikinu Billovi.
"Děkuju," vydechl a rychle si ji na sebe navlíknul. "Prosim tě, zůstaň Bille tady! Já hned přijdu, ani se nehni a už vůbec si nedávej žádnej alkohol, jo?" Upozornil jej Tom předtím, než se rozběhl za Andym.
Bill tedy zůstal sedět u bazénu úplně sám. Zabalil se až po uši do Tomovy mikiny a tiše koukal na několik málo lidí, co se bavilo kolem bazénu. Ani jedno z dvojčat však neprokouklo plán Andyho a několika jeho kámošů. Rychle chtěli odlákat Toma, a pak měli před sebou jenom tu nejlehčí kořist. Už se malinko nudili, a proto si chtěli s Billem malinko pohrát a zase jej nějak zesměšnit. Andy to nedělal z dobré vůle, ale tak chtěl se prostě předvést. A chudáček Bill byl jeho atrakcí. A to stačila jenom jediná pilulka v džusu, který mu právě nesl Andyho bratranec.

"Čau, Bille," ozval se mu za zády známý hlas.
"Ahoj, Lukasi," mile se usmál a nechápavě koukal na skleničku s oranžovou tekutinou, kterou mu Lukas právě podával. Bill však rázně zakroutil hlavou. "Ne. Nesmím. Ty víš, jak to minule dopadlo," rychle odmítal.
"Bille, pomerančovej džus... Z něj se určitě sliješ do němoty," začal se řehnit a nakonec se spokojeně usmál, když si jej Bill vzal. "A co že tady tak sám? Nejdeš za náma? Hrajeme akorát v obýváku pravda a úkol," škádlivě do něj dloubl. "Ale tak jo," vydechl Bill nakonec a pořádně si loknul ze skleničky...
"Tak co si chtěl, Andy?" zeptal se Tom kámoše už malinko nervózně. Měl neskutečný strach. Ne, že by se Bill o sebe nepostaral, ale tak tahle společnost mu s oblibou ubližovala, a on se jí prostě neuměl bránit. A ještě k tomu měl takový divný pocit, že se něco děje.
"Ale, víš, já si stáhnul novej program do počítače a-," začal si vymýšlet první lež, co jej napadla.
"A co? Nejde ti nebo co? Andy, koukni, tohle jsme mohli vyřešit klidně později a navíc teď tady stejně být dlouho nemůžu. Mohl bych přijít zítra nebo pozítří, ale i tak se v tom moc nevyznám," řekl nakonec Tom a pokusil se o milý úsměv. Ten mu však zmrzl na tváři hned, jak uslyšel zezdola hlasitý smích...
Až teď mu to všechno došlo.
"Seš hezkej kretén, Andreasi," štěknul po kamarádovi, který plaše sklonil hlavu. Co nejrychleji utíkal do obýváku, odkud se smích nesl celým domem. "Panebože!" vydechl a jeho pohled spadl na nevinné tělíčko, které leželo uprostřed stolu, na kterém všichni tančili, div po něm nešlapali. Samozřejmě toho na sobě moc neměl. Tom byl neskutečně šťastný, že alespoň ty boxery měl. Celý byl od šlehačky a vypadal, jakoby omdlel.
"Vypadněte od něj!" křikl a všichni, co stáli na stole, se pod jeho pohledem skoro skáceli dolů. "Bille!" přiběhl k němu a skusil jej probrat.
"Co ste mu to zas dali?" otočil se naštvaně na Andyho, který měl provinilý výraz ve tváři. Vlastně jediní, které trápil Billův stav, byli oni dva. Ostatní se na něm ještě bavili. "Bille, ale tak!" šeptl a malinko jej poplácal po tváři. Připadal mu tak strašně zranitelný.
"Jen prášek na spaní," ozvalo se jedno děvče zezadu.
"Jen prášek na spaní?! Bože můj, jste snad ujetý??" křičel po nich a snažil se Billa nějak zvednout. Navlíkl mu alespoň ty džíny a přehodil přes něj svou mikinu, která ležela hozená na zemi. Teď už věděl, že udělal strašlivou chybu. Opatrně jej vzal do náručí a nesl ke svému autu.
"Tome, počkej!" křičel po něm Andy a rychle za ním utíkal.
"Dej mi pokoj!" štěkl po něm hned, jakmile Billa uložil na zadní sedadlo. "Copak ses úplně pomátl? Vždyť je to tvůj nej kámoš, ne nějaká laciná hračka na zpestření párty! Je to přeci moje dvojče! A tohle bylo naposledy, co ste mu někdo z vás ublížil! Naposled!" sykl a výhružně přitom mával prstem. Andy sklonil pohled k zemi, a až teď mu došlo, jak jim oběma moc ublížil.
"Mrzí mě to," šeptl, ale to už Tom usedal za volant a rychle šlápl na plyn. I když to Billovi udělali oni, cítil se vinný právě on. Neměl jej tam nechávat...
Hned, jak zastavilo jeho auto před domem, rozběhl se k zadním dveřím. Opatrně z nich Billa vysoukal a pomalým krokem mířil dovnitř. Máma byla akorát u kamarádky, takže ta mu pomoct nemohla, a chudák Bill byl úplně mimo. Složitým způsobem nakonec došel až do jeho pokoje, kde jej opatrně položil na postel.
Bill se malinko zavrtěl a spal dál. A chudáček celý od šlehačky. Tom se tedy tiše zvedl a odešel do koupelny pro odličovací tamponek a trošku vody, aby bráškovy potíral alespoň tvář. "Bože můj, proč se ty musíš pořád dostávat jenom do problémů?" povzdechl si tiše a otíral mu šlehačková víčka. Šel níž, až se postupně dostal tamponkem k Billovým rtům.
Tady se však zasekl. Upřeně hleděl na ty dva pootevřené polštářky a pomalu se k nim přibližoval...

autor: B-kay
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama